Fascynuje nas
technologia

 

02 września 2019

ESET drugi rok z rzędu nazwany Challengerem w Magicznym Kwadrancie Gartnera!

ESET, globalny lider rozwiązań i usług bezpieczeństwa IT, drugi rok z rzędu został nazwany jedynym Challengerem w najnowszym Magicznym Kwadrancie Gartnera za 2019 rok* dla rozwiązań zabezpieczających stacje robocze. ESET został doceniony m.in. za silną pozycję na rynku międzynarodowym, a także łączenie wysokiej skuteczności ochrony z niezauważalnym wpływem na pracę stacji roboczych. Producent wierzy, że sklasyfikowanie jej jako Challengera odzwierciedla wysoki poziom ochrony realizowanej przez rozwiązania ESET.

Najnowszy, wydany 22 sierpnia br,. raport Gartnera - Magic Quadrant for Endpoint Protection Platforms, ponownie wskazał firmę ESET jako jedynego Challangera wśród dostawców rozwiązań zabezpieczających dla stacji roboczych. Wyróżnienie, już drugi rok z rzędu, udowadnia, że producent dostarcza proste w obsłudze, kompleksowe i spójne produkty do ochrony stacji roboczych.

- Myśleliśmy, że zeszłoroczne uznanie firmy ESET jedynym Challengerem Magicznego Kwadrantu Gartnera było wielkim wyróżnieniem. Ponowne uzyskanie prestiżowego tytułu potwierdza, że jako producent zapewniamy najlepszą ochronę stacji roboczych przedsiębiorstw (również tych z sektora enterprise za pomocą rozwiązań EDR). Wierzymy, że wyróżnienie Gartnera odzwierciedla nasz nieustanny rozwój i udowadnia, że jesteśmy globalnym graczem w zakresie cyberbezpieczeństwa.

Ignacio Sbampato
chief business officer w ESET

Pozycja firmy w kwadrancie odzwierciedla udział ESET na rynku dostawców rozwiązań IT we wszystkich kluczowych segmentach rynku – począwszy od sektora enterprise, aż po MŚP oraz rynek konsumencki.

- Od ponad roku wzmacniamy ofertę skierowaną do przedsiębiorstw, dodając do swojego portfolio m.in. rozwiązanie klasy EDR - ESET Enterprise Inspector oraz oparty na sandboxingu w chmurze ESET Dynamic Threat Defense, który zapewnia zaawansowaną ochronę stacji roboczych przedsiębiorstw na całym świecie. Wdrożenie nowych rozwiązań jest częścią strategii ESET, polegającej na pokryciu segmentu enterprise.

Ignacio Sbampato
chief business officer w ESET

To, co wyróżnia ESET spośród pozostałych dostawców, to przede wszystkim wysoka skuteczność w wykrywaniu zagrożeń, niezauważalny wpływ na pracę komputerów, a także profesjonalne podejście do obsługi wszystkich użytkowników rozwiązań ESET.

Czym jest Magiczny Kwadrant Gartnera?

Według słownika Gartera - IT Glossary**: „Magiczny Kwadrant Gartnera przedstawia pewien obraz rynku producentów rozwiązań zabezpieczających, w tym dogłębną analizę oraz przydatne porady, które określają poziom jego dojrzałości, uczestników oraz wyznaczają kierunek zmian, w którym podąża. Magiczny Kwadrant porównuje dostawców IT w oparciu o standardowe kryteria i metodologię Gartnera. Do każdego raportu dołączona jest grafika Magic Quadrant, która obrazuje rynek za pomocą dwuwymiarowej matrycy, oceniającej producentów na podstawie ich kompletności wizji i zdolności do jej realizacji.”

Dowiedz się więcej: https://www.eset.com/pl/business/gartner-epp-mq-2019/

* Źródło: Gartner, “Magic Quadrant for Endpoint Protection Platforms” Peter Firstbrook, Dionisio Zumerle, Prateek Bhajanka, Lawrence Pingree, Paul Webber, 20 August 2019.
** Źródło: Gartner IT Glossary, “Magic Quadrant,” 22 August 2019. https://www.gartner.com/it-glossary/magic-quadrant.

Zastrzeżenie:

Gartner nie popiera żadnego dostawcy, produktu ani usługi przedstawionej w swoich publikacjach naukowych, ani nie doradza użytkownikom wyboru dostawców o najwyższych ocenach lub innych oznaczeniach. Publikacje badawcze Gartnera składają się z opinii organizacji badawczej Gartner i nie należy ich traktować jako stwierdzenia faktu. Gartner nie udziela żadnych gwarancji, wyrażonych ani domniemanych, w odniesieniu do wyników powyższych badań, w tym gwarancji przydatności handlowej lub przydatności do określonego celu.

Autorem tekstu jest Katarzyna Pilawa

Maurycy Sklorz
specjalista ds. marketingu

Masz pytania?
Skontaktuj się ze mną:
sklorz.m@dagma.pl
32 793 12 32